Palīgmateriāli

Sintepons (sintētiskais vatelīns) ir viegls, apjomīgs un elastīgs neaustais materiāls. Tas saglabā mīkstumu neatkarīgi no lietošanas ilguma, neizdala putekļus un neizraisa alerģiju. Sintepons ir lieliska pamatne augstas kvalitātes mīksto mēbeļu apdares izgatavošanai. Tā priekšrocības ir vieglums, labas siltumizolācijas īpašības un maza masa.

Vatelīns ir ekoloģiski tīrs, stingrs un nodilumizturīgs materiāls, kas tiek izgatavots no dabiskām izejvielām. Tas sastāv no kokvilnas un vilnas šķiedru maisījuma. Mīksts – lieliski piemērots cietāku materiālu pārklāšanai.

Filcs ir ekoloģiski tīrs, nodilumizturīgs un stingrs materiāls, kas tiek izgatavots no dabiskām izejvielām. To izmanto stingram izolācijas slānim starp atsperēm un mīksto pildījumu. Tas sastāv no kokvilnas un vilnas šķiedru maisījuma.

Termoflekss ir viegls neausts materiāls no poliestera un vilnas šķiedru maisījuma. Tas ir elastīgs un nodilumizturīgs materiāls. Tam raksturīga laba gaisa caurlaidība, elastība un nodilumizturība.

Flizelīns (spanbonds) ir mikroporains tvaika caurlaidīgs materiāls, ko ražo no ļoti smalkām polipropilēna šķiedrām. Tam raksturīga liela izturība un gaisa caurlaidība. To izmanto matraču ražošanā, metāla konstrukciju (piemēram, atsperu bloka) atdalīšanai, dīvānu aizmugurējo un apakšējās daļas apdarei.