Mēbeļu karkass

Mīksto mēbeļu karkasu izgatavošanai mēs izmantojam kvalitatīvu daudzkārtu saplāksni un atsevišķiem modeļiem – saplāksni kopā ar brusām.
Dīvāniеm ar saplākšņa karkasu ir raksturīgas labas lietošanas īpašības, tie izceļas ar ekoloģiskumu, izturību, vieglumu un ir dārgāki par mēbelēm no skaidu plātnēm un koka (atkarībā no koksnes veida).

Saplākšņa unikālās īpašības nosaka tā ražošanas process. To izgatavojot, finiera loksnes tiek salīmētas tā, lai garenvirziena un šķērsvirziena kārtas būtu novietotas pamīšus, tādējādi nodrošinot materiāla lielo izturību. Ja salīdzināsim saplāksni ar tāda paša šķērsgriezuma brusu, saplāksnis izrādīsies izturīgāks. Turklāt saplākšņa dīvāni lietošanas gaitā nedeformējas, jo saplāksnis gandrīz nesatur mitrumu – tas izdalās no materiāla ražošanas procesā. Dīvānam tas ir liels pluss – laika gaitā tas neizkaltīs.
Dīvāna karkasa stiprība ir atkarīga arī no tā izgatavošanai izmantotā saplākšņa biezuma. Tas ietekmē arī mēbeles cenu. Jo biezāks būs saplāksnis, jo dārgāks būs dīvāns. Parasti mīksto mēbeļu karkasu izgatavošanai tiek izmantots 12–25 mm biezs saplāksnis.
Gultas veļas kastes izgatavošanai tiek izmantots vai nu tikai saplāksnis, vai saplāksnis kopā ar laminātu.
Laminētās skaidu plātnes (jeb lamināts) tiek izgatavotas no skaidu plāksnēm, kam abās pusēs karstajās presēs ar spiedienu tiek uzklāts dekoratīvs aizsargpārklājums. Pārklāšanai izmanto kārtaino papīra plastiku, ārējo virsmu nosedzot ar koka tekstūras attēlu vai nokrāsojot kādā krāsā. Laminātu izmanto izstrādājumu atklātajām virsmām un mīksto mēbeļu gultas piederumu glabāšanas tilpņu izgatavošanai. Atšķirībā no saplākšņa laminētās skaidu plāksnes ārēji izskatās estētiskāk, ir piemērotas mitrajai uzkopšanai un nepiesūcas ar putekļiem.

 

Padomi pircējam

Ja meklējat dīvānu, kas kalpos ilgu laiku, tad izvēlieties tādu, kura karkass ir izgatavots no brusām un saplākšņa vai tikai no saplākšņa. Esiet uzmanīgi, izvēloties dīvānu! No saplākšņa izgatavota gultas veļas kaste ir tikai daļa no dīvāna, un tas nebūt nenozīmē, ka viss dīvāna karkass ir izgatavots no saplākšņa. Gluži otrādi – tieši kaste varētu arī būt izgatavota no laminētas skaidu plātnes, taču virzienrāmim šajā gadījumā ir jābūt no saplākšņa, lai karkasa konstrukcija saglabātu izturību.

Karkasa galvenā sastāvdaļa ir rāmis, pie kura tiek stiprināts atsperu bloks. Lai samazinātu dīvāna cenu, atsevišķi ražotāji to izgatavo no skaidu plātnēm un maldina pircējus, apgalvojot, ka karkass ir izgatavots no saplākšņa, un rādot gultas veļas kasti. Dīvāna rāmi ir iespējams sataustīt – tā nedrīkst būt vienlaidu loksne, un, paceļot dīvāna apakšdaļu, karkasu var apskatīt.

Neļaujiet sevi maldināt! Veiksmīgus pirkumus!