Transformācijas mehānismi mēbelēm

Mehānisms „grāmata” („klik-klak”) ir viens no vienkāršākajiem un populārākajiem mehānismiem. Lai pārveidotu dīvānu par gultu, ir jāpaceļ dīvāna sēdeklis, un atzveltne vienlaikus pārvietojas horizontālā stāvoklī. Pēc tam dīvāna sēdeklis ir jāpabīda vēl nedaudz uz priekšu, līdz atskan klikšķis, un arī jānovieto horizontāli. Lai šādu dīvānu saliktu, ir jāpaceļ sēdeklis, līdz atskan klikšķis, un no jauna jānolaiž, un atzveltne vienlaikus paceļas vertikāli. Tieši šie klikšķi ir devuši mehānismam otru nosaukumu – „klik-klak”. Apvienojot vienkāršību un ērtumu, šis mehānisms ir viens no izturīgākajiem mēbeļu tirgū.


Mehānisms „eirogrāmata”, šķiet, pašlaik ir visizturīgākais mehānisms, kas darbojas bez kļūmēm. Lai pārveidotu dīvānu par gultu, ir tikai jāizvelk sēdeklis uz priekšu un brīvajā vietā jānolaiž atzveltne. Lai dīvānu saliktu, ir jāpaceļ atzveltne un jāiebīda sēdeklis atpakaļ. Dīvānu ar šādu mehānismu galvenā priekšrocība ir pilnvērtīga, maksimāli plaša un, galvenais, līdzena guļamvieta. Dīvāni ar „eirogrāmatas” mehānismu ir aprīkoti ar lieliem nodalījumiem gultas veļai, kuros satilps daudz mantu, bet dīvāna platā un ļoti līdzenā guļamvieta padarīs atpūtu patiešām ērtu.


Mehānisms „eirogrāmata-lift” – vai tā otrs nosaukums «eirogrāmata – soļojoša» konstruēts tādā veidā, ka guļamvieta nevis izripinās uz priekšu uz ritenīšiem kā «eirogrāmatai», bet veic kustību līdzīgu «solim». Mehānismā tiek izmantotas atsperes un stienis–sinhronizators, kas atvieglo izklāšanu un neļauj sēdeklim sašķiebties. Lai izklātu dīvānu ar tādu mehānismu, nepieciešams sēdekli piepacelt uz augšu, izvilkt uz priekšu un nolikt uz grīdas. Un uz atbrīvotajām vietām nolaist dīvāna muguriņu. Guļamvieta ir gatava. Tāds mehānisms ir vienkāršs un drošs izmantošanā.


Mehānisms „akordeons” darbojas pēc ermoņiku principa. Lielākajai daļai dīvānu ar „akordeona” mehānismu ir metāla karkass. Dīvāna guļamvieta sastāv no trim daļām, kas ir savienotas ar šarnīra konstrukciju, un ir aprīkota ar matraci, kam ir noņemams pārvalks. Lai šādu dīvānu pārveidotu par gultu, sēdeklis tiek izbīdīts uz priekšu, bet dubultā atzveltne tiek novietota vienā plaknē ar dīvāna pamatni. Dīvāni ar „akordeona” mehānismu mēdz būt izgatavoti arī no trim koka rāmjiem, kas ir savienoti ar eņģēm. Šādus dīvānus transformē, izmantojot „grāmatas” mehānisma aizslēgus. Lai šādu dīvānu pārveidotu par gultu, ir mazliet jāpaceļ sēdeklis, pēc tam mehānisms pārvietojas uz priekšu, tad sēdeklis ir jānoliec uz priekšu, līdz atskan klikšķis, un jānolaiž horizontāli. Šādu dīvānu ir viegli pārveidot par gultu ar pilnvērtīgu guļamvietu. Vienkāršs un ērts transformācijas mehānisms.


Mehānismu „delfīns” parasti izmanto stūra dīvānos, un tā konstrukciju raksturo izvelkamās pacelšanas platformas princips. No sēdekļa apakšas tiek izvilkta papildu sekcija, no kuras tiek izņemta daļa guļamvietas. Mehānisms ir vienkāršs un izturīgs, viegla transformēšana. Parasti dīvāna stūra daļu izmanto gultas veļas glabāšanai. Mehānisms „delfīns” ir ieguvis savu nosaukumu no līdzības ar nirstošu delfīnu, kad dīvāns tiek pārveidots par gultu. Dīvāni ar „delfīna” mehānismu izceļas ar vienkāršu lietošanu, izturību un ilgmūžību.


„Izvelkamais” mehānisms ir viens no populārākajiem un ļauj iegūt maza izmēra dīvānu saliktā veidā un platu guļamvietu. Konstrukcija padara izvelkamo dīvānu izturīgu un ērti lietojamu. Lai izvelkamo dīvānu pārveidotu par gultu, ir tikai jāpavelk uz sevi tā apakšējā balsta daļa un jāizlīdzina virsma ar papildu spilveniem, nolaižamo atzveltni un izvelkot dubulti salocīto sēdekli. Mugurpuse un paroči transformācijā nav iesaistīti, tādēļ šie dīvāni var būt dažādu formu un ar dažādu funkcionalitāti. Ir paredzēts arī neliels nodalījums gultas veļai. Mehānisma īpatnības neļauj izveidot augstu guļamvietu. Izvelkamā dīvāna mehānisms ir izturīgs un ilgmūžīgs. Izvelkamais dīvāns ir skaists un efektīvs risinājums, kā izveidot lielu guļamvietu ierobežotā platībā.